Ivan Gašparovič podporil kandidatúru Eduarda Chmelára na post prezidenta

Bývalý prezident Ivan Gašparovič vyjadril podporu Eduardovi Chmelárovi ako kandidátovi na post prezidenta Slovenskej republiky. V krátkom vyhlásení zverejnenom vo videu vyzdvihol jeho pozitívny vzťah k štátu a jeho kritické a nestranné uvažovanie. Pripomenul, že ho oslovila jeho programová vízia, ktorú považuje za vyváženú z hľadiska sociálnych, štátoprávnych i zahraničnopolitických otázok. „Ako kandidátovi na prezidenta s takouto predstavou by som mu svoj hlas pokojne dal,“ zdôraznil.

„Vážim si ho aj preto, že je svojský, má vlastnú predstavu a dokáže si ju obhájiť. Veľmi rád som v televízii pozeral jeho hodnotenia zahraničnej politiky, jeho pozitívne vnímanie členstva v Európskej únii i kritické názory, čo treba zmeniť. To všetko je dnes veľmi aktuálne. U pána docenta si vážim aj to, že nie je ten, ktorý hovorí len o negatívach tohto štátu, ale dokáže oceniť aj pozitíva. To je znak, že nie je populistický, na rozdiel od tých, ktorí tvrdia, že štát je nefunkčný a nič dobré sa tu nedeje. Nie je to pravda. Samozrejme, že je veľa vecí, ktoré treba zmeniť a upraviť tak, aby boli pre občana prospešné. Toto si u neho vážim, že dokáže štátu vytknúť chyby, ale dokáže povedať aj pozitíva, čo sa za tie takmer tri desaťročia na Slovensku dosiahli,“ povedal Ivan Gašparovič.

Eduard Chmelár za prejavenú dôveru poďakoval a zdôraznil, že podporu jedného zo zakladateľov štátu a dvojnásobného prezidenta Slovenskej republiky, ktorý stál pri všetkých jej najdôležitejších medzníkoch, si váži o to viac, že ako politický analytik a predtým ako novinár bol k niektorým jeho krokom veľmi kritický. Preto ocenil jeho schopnosť nadhľadu a objektívneho hodnotenia, ktorú považuje za jeden zo základných predpokladov výkonu tejto funkcie.

Historik, politický analytik a bývalý rektor Akadémie médií Eduard Chmelár sa chce uchádzať o post hlavy štátu v nadchádzajúcich voľbách ako nezávislý kandidát. Posledný prieskum agentúry AKO ho nečakane zaraďuje medzi favoritov.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=o_Gz68Umci4&feature=youtu.be

Back To Top